پیام نوروزی رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی

۲۰۲۰-۰۳-۲۵ ۱۶:۵۰:۵۹
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
«ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی»
بهار این ودیعه الهی با کوله¬باری از سرسبزی و طراوت، نشاط و شادابی، رویش و شکوفایی جلوه¬گر شده است؛ بهار، آغازی برای اعتدال، پویایی، بالندگی، نواندیشی و پیشرفت است.
موسسه مطالعات و پژوهش¬های بازرگانی در سال گذشته (رونق تولید) و همراستا با اهداف کلان اقتصادی، سیاسی، تجاری و صنعتی کشور برنامه¬های مطالعاتی و پژوهشی مختلفی همچون گزارش¬های هفتگی پایش تحولات تحریم، سند نقشه راه تنظیم بازار کشور، سند نقشه راه توسعه صادرات غیرنفتی کشور، سند سیاست¬های صنعتی و معدنی، سند جامع نظام توزیع کشور، برنامه تولید اقلام گلوگاهی صنعت در زمان تحریم، برنامه رسوخ فناوری و نوآوری و اخیراً پایش آثار اپیدمی ویروس کرونا بر فعالیت¬های تولیدی و تجاری و سیاست¬های مقابله با آن را در دستور کار خود قرار داده و راه¬کارهای سیاستی لازم را برای تصمیم¬سازان ارایه کرده است.
اکنون که سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری به «جهش تولید» نام¬گذاری شده است، این موسسه در جهت تبدیل تهدیدهای تحریم به فرصت، ضمن تداوم مسیر پیشین در حمایت از تولید کشور و عمق بخشیدن به نهضت ساخت داخل، اعلام می¬دارد هرگونه پشتیبانی علمی و پژوهشی لازم در سیاست¬گذاری¬های مرتبط با شعار سال (جهش تولید) را در چارچوب منویات مقام معظم رهبری، سران قوا و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به انجام خواهد رساند.
در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو، سالی مملو از نشاط و سرسبزی توام با تندرستی و سعادت در پرتو عنایات خاص الهی برای همه تلاشگران و خدمتگزاران عرصه علم و دانش و اجرا آرزومندم. جا دارد در این ایام به¬صورت ویژه به یاد ایثارگران جبهه سلامت، قدردان کادر درمانی و پزشکی کشور باشیم. امید است در سایه تلاش و سازندگی، همواره شاهد پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر ایران عزیزمان باشیم.
مرجان فقیه نصیری
رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی