شرايط پذيرش اثر برای نشر و چاپ در انتشارات چاپ و نشر بازرگانی

شرکت چاپ و نشر بازرگانی بیش از 24 سال در حوزه انتشارات و فعالیت های حرفه ای پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ فعالیت می نماید. این شرکت توانسته با اتکابه مزیت های ویژه، خود را در عرصه نشر تخصصی بازرگانی در زمره ناشرین ممتاز در سطح ملی مطرح نماید.

همچنین شرکت با بهره گیری از نتایج تحقیقات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی و نیز آثار مولفین ممتاز ملی، به عنوان مرجع تخصصی نشر علوم بازرگانی و اقتصادی کشور به شمار می آید که با تولید بیش از 1700 عنوان کتاب در زمینه علوم اقتصادی و بازرگانی، علوم مالی، مدیریت، فنی مهندسی، فناوری اطلاعات کسب وکار جز پیشگامان این صنعت بوده و کتاب های این شرکت در بسیاری از دانشگاه های معتبر کشور مرجع اصلی تدریس می باشد. این مجموعه با مجهز بودن به چهار فروشگاه در سطح تهران و بیش از15 نمایندگی در سراسر کشور و قابلیت تولید و توزیع آثار به دو صورت مستند و الکترونیکی برخوردار است.

همکاری با شرکت چاپ و نشر بازرگانی جهت چاپ کتاب به صورت های زیر می باشد:

 • سرمایه گذاری کامل توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی

  در این روش، کتاب پیشنهاد شده به دو داور آشنا به موضوع کتاب، که از اساتید و یا صاحب ­نظران مرتبط هستند جهت ارزیابی ارجاع می­شود. سپس در شورای علمی انتشارات، نتایج ارزیابی داوران ارائه شده و کتاب پیشنهادی بر مبنای نظر داوران و همچنین بر اساس نظرات اعضای شورا ، هم از لحاظ کیفیت علمی اثر و هم از نظر امکان­سنجی بازگشت سرمایه، مورد بررسی قرار می­گیرد. پس از این مرحله، در صورت تصویب شورا برای چاپ کتاب پیشنهادی، کتاب مورد نظر برای طی مراحل فنی به واحد تولید انتشارات سپرده شده و پس از عقد قرارداد با صاحب اثر برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می­شود.

 • سرمایه گذاری توسط مولف یا مترجم

  در این شیوه تمامی حقوق چاپ و امتیازات آن متعلق به صاحب کتاب بوده و انتشارات چاپ و نشر بازرگانی تنها خدمات چاپ را به عمل می­آورد. در این روش، کتاب پیشنهاد شده تنها از نظر کیفیت علمی اثر توسط شورای انتشارات و دو داور آشنا با موضوع کتاب، مورد ارزیابی قرار می­گیرد و در صورت احراز شرایط لازم، برای طی مراحل فنی به واحد تولید انتشارات سپرده شده و برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می­شود.

شرايط و نحوه پذيرش اثر برای بررسی در انتشارات چاپ و نشر بازرگانی

 • پديدآورندگان و مترجمانی كه به نشر كتاب درانتشارات چاپ و نشر بازرگانی تمايل دارند بايد، با در نظر گرفتن ملاحظات ذيل و با توجه به موضوع اثر، فرم پذیرش اثر را در وب سايت كامل کرده و ارسال كنند.

 • اثری كه در مؤسسه انتشاراتی ديگری در حال بررسی باشد در گروه انتشاراتی چاپ و نشر بازرگانی برای بررسی پذيرفته نمي‌شود.

 • در مورد آثار ترجمه‌شده، بايد نسخه اصلی كتاب نيز ارائه شود.

 • فقط آثار تايپ‌شده برای بررسی پذيرفته مي‌شود.

 • زمان تقريبی بررسی اثر پس از اعلام وصول درخواست شما حداقل 10 روز كاری است.

 • تکمیل این فرم و ارائه آن فقط برای بررسی اثر است و هیچ‌گونه تعهدی برای چاپ ایجاد نمی‌کند

 • در صورتی که اثر پذیرفته شود و در یکی از مراحل نشر عدم صحت اطلاعات اثبات شود، جبران ضرر و زیان وارده بر اساس برآورد ناشر بر عهده مترجم یا مولف است.

 • انتشارات چاپ و نشر بازرگانی برای پذيرش يا نپذيرفتن آثار پيشنهادی، بر اساس معيارها و ملاحظات خود تصميم مي‌گيرد. پذيرفته نشدن اثر لزوماً به معنای پايين بودن ارزش اثر نمی باشد.

 • جهت پیگیری پذیرش اثر می توانید به پروفایل کاربری خود مراجعه نمائید.

مطالب فوق را خوانده و میپذیرم و تمایل به ثبت اثــر دارم