نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی

نویسنده: رضا پاکدامن
۴۸,۰۰۰ تومان

از معامله با دولت نترسید! این یک فرصت بزرگ است...

 

 دولت جمهوری اسلامی ایران با ساختار وسیع و تعداد انبود پرسنل خود، در فعالیت‌های اقتصادی و پروژه‌های اجرایی متعددی حضور دارد و به جهت تامین اقلام مصرفی و عملیاتی مورد نیاز این افراد و پروژه‌ها، به بزرگترین مشتری کالاها و خدمات در کشور ما بدل شده است. به همین دلیل، شرکت‌ها نباید فرصت فروش محصولات و خدمات خود به این مشتری مهم را از دست بدهند.

در عین حال همه روزه اخبار و شایعات بسیاری درباره سختی کار با دولت، بروکراسی پایان‌ناپذیر، طولانی شدن زمان تسویه حساب یا حتی عدم پرداخت مطالبات مجریان از سوی دولت و ... به گوش می‌رسد که باعث شده است برخی بنگاه‌های تولیدی و خدماتی، از تعامل تجاری با دولت هراس داشته باشند و قید آن را بزنند.

 

اما حقیقت این است که نظام مالی و معاملاتی دولت تابع قوانین و قواعد مشخص و استانداردهایی از پیش‌ تعیین شده است که شرکتهای خصوصی و بنگاه‌های شخصی در صورت آشنایی با این قوانین، به راحتی می‌توانند با دولت به عنوان یک شریک تجاری پایدار و توانمند به معامله پرداخته و از لحاظ مالی منتفع شوند.

خوشبختانه امروزه فرایند مزایده‌ی دارایی‌های دولت یا مناقصات خرید کالا و دریافت خدمات توسط دولت، در کنار مباحث حسابداری بودجه‌ای و نظام حقوقی و بروکراسی دولتی به صورت مکتوب و مستند و به سهولت در دسترس همگان قرار دارد و شما با مطالعه کتاب «نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی» می‌توانید به یک کارشناس خبره در زمینه معامله با دولت تبدیل شده و به عنوان مشاور به شرکت‌های خصوصی در این زمینه خدمات ارائه دهید و یا این روش‌ها و قواعد را در شرکت خودتان و در تعامل با دولت به کار بگیرید.

در این کتاب که به تازگی و در پاییز 1397 منتشر شده است، علاوه بر تعریف واژگان تخصصی مرتبط با شراکت تجاری با دولت و اختصارات و معادل‌های واژگانی، مطالبی به روز و کاربردی نیز درباره الزامات قانونی، ضوابط خاص خرید و فروش، مقررات مزایده و مناقصه، فرایند کار کمیسیون‌ها و روش های ارزیابی، فراخوان و تجدید و لغو، هیات‌های رسیدگی به شکایات، ساختار قراردادها، شیوه‌نامه‌های پیمانکاری و مهندسی و تامین کالا و خدمات، قانون محاسبات عمومی کشور، آیین‌نامه‌های اجرایی مختلف، نحوه کار با سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) و ... آورده شده است.

 

مشخصات کتاب

نویسنده
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 295 صفحه
دسته بندی حقوق تجارت بین الملل
تاریخ انتشار
شابک 9789644686344
قیمت 48000
زبان persian

فهرست مطالب

فصل  اول:  الزامات  قانونی

مبحث  اول:  اشخاص  مشمول  مقررات  عمومی  معاملات 

 

مبحث دوم:  عدم  الزام  به  مناقصه 

 

مبحث سوم:ضوابط خاص خرید  خدمات مشاوره 

مبحث چهارم:  اشخاص منع  شده  از  معاملات دولتی 

مبحث پنجم:  مقررات مزایده 

مبحث ششم:  فرایند  برگزاری  مناقصات 

مبحث هفتم:  طبقه  بندیمعاملاتو  مناقصات 

مبحث هشتم:  مناقصه  محدود

مبحث نهم:  کمیسیون  مناقصات 

مبحث دهم:  ارزیابی  مناقصه  گران 

مبحث یازدهم:  فراخوان  مناقصه 

مبحث دوازدهم:ارزیابی  پیشنهاد  ها 

مبحث سیزدهم  :  لغو  یا  تجدیدمناقصات   

مبحث چهاردهم:  ترک تشریفات مناقصات 

مبحث پانزدهم:  هیات رسیدگی  به  شکایات قانون  برگزاری مناقصات

مبحث شانزدهم:  تضمین  معاملات 

فصل  دوم:ساختار  قراردادهای  همسان

مبحث اول:  قراردادهای عمومی  پیمانکاری 

مبحث دوم:  قرارداد  همسان  مهندسی،  خرید  و  ساخت توام 

مبحث سوم:  قرارداد  های مهندسی،  تامین  کالا  و  تجهیزات به صورت توام  برای  کارهای صنعتی 

مبحثچهارم:  قرارداد  های،  تامین  کالا  و  تجهیزات،  ساخت و  نصب به صورت توام 

مبحث پنجم:  قرارداد  همسان  خرید  خارجی  تجهیزات 

فهرست  منابع  اصلی  و  تکمیل

سخن مولف

درصورتی که هم‌اکنون شریک تجاری دولت هستید، یا درصورتی که به هر نحو در تعامل تجاری با دولت با مشکلات و مسائلی روبرو شده‌اید یا درصورتی که در آینده قصد ورود به رابطه تجاری با دولت را دارید و یا در صورتی که قصد فعالیت مشاوره‌ای در این زمینه به شرکتها و سازمان‌ها را دارید، حتما کتاب «نظام حقوقی و مناقصات و معاملات دولتی و عمومی» را مطالعه نموده و از نکات مفید و کاربردی آن استفاده نمایید.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری کتاب مناسب برای خودشان را انتخاب کنند.