۱۷,۰۰۰ تومان

انسان محور اساسی شکل گیری هریک از شاخه های علوم اجتماعی است و رفتار ایشان از زمانی تا زمان دیگر، از مکانی تا مکان دیگر،از موقعیتی تا موقعیت دیگر و... دایماً در حال تغییر و تحول می باشد.

موضوع فوق به 2 نکته به شرح ذیل اشاره دارد:

الف) جهانی که در آن زندگی نموده و ادامه حیات می دهیم، جهان تغییر و تحولات است و همه چیز دایماً از وضعیتی به وضعیت دیگری انتقال می یابد. این موضوع بیان گر آن است که بشر با پدیده ها و الگوهای ثابت مواجه نبوده و دایماً، می بایست برنامه ها را متناسب با تغییرات جدید، تصحیح نموده و طراحی های جدیدی داشته باشد.

ب) هر نوع تغییر و تحولی (چه کوچک و ناچیز و چه بزرگ و عظیم) در هر بخشی و در هر نقطه ای از جهان که اتفاق بیفتد به تناسب کوچکی و یا بزرگی خود، در سایر نقاط جهان تاثیر گذاشته و دامنه آن در جوامع مختلف گسترانیده می شود.

بنابراین در کتاب حاضر، تلاش گردیده به تحولات عرصه کسب و کار، نگرش های جدید در خصوص تولید کالا و خدمت توسط سازمان ها و شرکت ها، از جمله تفکر، تولید، نیروی انسانی، ابزارها و بازاریابی ناب و هم چنین ناب سازی سازمان ها و شرکت ها، اشاره شود زیرا، امروزه سازمان ها را، مجموعه فرآیندهایی می دانند که هدف آن ها ایجاد ارزش برای مشتری و آن نیز مستلزم خلق ارزش در خود سازمان ها، به مفهوم تفکر ناب است. برنامه سازمان با رویکرد ناب، در درجه اول، کاهش خطاها و در درجه دوم طی مراحل بهبود و ارزش آفرینی مستمر در راستای افزایش بهره وری و ریشه کن کردن اتلاف در سازمان است.

مشخصات کتاب

نویسنده
مترجم
ناشر شرکت چاپ و نشر بازرگانی
تعداد صفحات 83 صفحه
دسته بندی مدیریت و سازمان
تاریخ انتشار
شابک 9789644686764
قیمت 17000
زبان persian

فهرست مطالب

پیشگفتار مولفان

مقدمه

فصل اول: تفکر ناب

فصل دوم: طرح های بهبود و ابزارهای رفع مشکلات سازمان ها

فصل سوم: زنجیره تامین

فصل چهارم: بازاریابی ناب و رابطه آن با مدیریت ارتباط با مشتری

فصل پنجم: رویکرد ناب به مدیریت راهبردی هزینه و مهندسی ارزش

فصل ششم: انتقال از تولید انبوه به تولید ناب

منابع و مراجع

سخن مولف

خداوند منان را شاکریم که این توفیق را، به اینجانبان عنایت نمود تا این کتاب را، که حاصل تدریس در دانشگاه ها، سازمان هایی از جمله گمرک، شهرداری و پژوهشگاه علوم انسانی استان تهران می باشد، تدوین نماییم.

در خاتمه ضمن تقدیر از نظرات ارشادی اساتید ارجمند، آقایان: دکتر مهدی میراشرفی )رییس کل محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران( و ابوالفضل اکبرپور)مدیر کل محترم گمرک تهران(، پدر و مادر مهربان و دلسوز )که موفقیت های علمی خود را مرهون زحمات بی دریغ آنان می باشیم( و همکاری ارزشمند سرکار خانم فرزانه رحمانی، محمد بیات و علیرضا بیاتی جو )دانش جویان نمونه دانشگاه علمی کاربردی اتاق بازرگانی ایران(، فرصت را غنیمت شمرده و از محضر صاحب نظران، اساتید و کارشناسان خبره صمیمانه انتظار دارد با بذل توجه و ارایه نظرات سازنده خویش، اینجانب را در مسیر ارایه آثار علمی  کاربردی با ارزش، یاری رسانند.

 

گروه مولفان

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری کتاب مناسب برای خودشان را انتخاب کنند.