مدیریت خدمات

آموزه های کلینیک مایو

ناشر: فرا
۷,۵۰۰ تومان

برای سازمان های خدماتی یک پرسش اساسی این است: اثر نسل فیس بوک بر سازمان من چیست؟

این کتاب درباره هنر خدمت کردن نوشته شده و خوانندگان را به درون سازمانی خدماتی و استثنایی می برد که مایو کلینیک نام دارد.
حقیقت سازمان های خدماتی این است که کارکنان آن ها فراوردهای آنان هستند. شرکت های خدماتی به کارکنان نمونه نیاز دارند تا پرچم خوشنامی شرکت را پیش مشتریان به اهتزاز درآورند. مشتریان به هنگام تصمیم گیری برای خرید یک خدمت، رفتاری کارآگاهانه دارند و به دنبال سرنخ های کیفیت می گردند. هرچه خدمت مهم تر، پیچیده تر و حرفه ای تر باشد احتمالا مشتریان هوشیارتر و نسبت به سرنخ ها حساس تر خواهند بود.
فضاهای درمانگاهی و همگانی مایو کلینیک از معماری و طراحی داخلی برای تامین آن دسته از نیازهای بیماران استفاده کرده است که دانش پزشکی از تامین آن ها ناتوان است. بیمار با دیدن این ظرایف هنری از واقعیت تلخ و گاه هراسناک تشخیص و درمان پزشکی رها می شود. در مایو کلینیک به پزشک فقط حقوق داده می شود و از پرداخت هرگونه مشوق مالی، مثلا پاداش مبتنی بر شمار بیماران معاینه شده، خبری نیست. در مایو کلینیک عادی است که به جای بالا بردن دست ها به نشانه تسلیم، سرها را به هم نزدیک و با هم مشورت کنند تا راه حلی برای مشکل پیدا شود.
خدمت شبیه نمایش است. در سازمان های خدماتی، خواه شرکت مخابراتی باشد خواه هواپیمایی ، بانک، پیک بسته رسان، سالن زیبایی یا بیمارستان،مشتریان برای دریافت خدمت با سازمان تعامل می کنند.
مایوکلینیک فقط مجموعه‌ای پزشکی و درمانی نیست بلکه سازمانی است پزشکی، پژوهشی، و آموزشی با بیش از صد سال قدمت. بررسی ساز و کارها، راهبردها، و دیدگاه‌های بنیان‌گذاران آن، و نیز بررسی دستاوردهای چشمگیر «کلینیک مایو» برای مدیران رشته‌‌های دیگر خدمات، بسیار کارساز و سودمند است. آن‌ها از این منبع غنی می‌توانند سیر تغذیه کنند. خواندن این کتاب برای همه کسانی که سازمان‌های کاربر و خدماتی را مدیریت می‌کنند واجب است.

مشخصات کتاب

نویسنده
مترجم فضل اله امینی
ناشر فرا
تعداد صفحات 258 صفحه
دسته بندی کسب و کار
تاریخ انتشار
شابک 9786006092065
قیمت 7500
زبان persian

فهرست مطالب

فصل 1: انگ (نام تجاری ) صد ساله
فصل 2: حفظ حق تقدم بیمار
فصل 3: طبابت تیمی
فصل 4: طبابت قبله گاهی
فصل 5: مشارکت در رهبری
فصل 6: استخدام در خدمت اصول ارزشی
فصل 7: سازمان دادن به سرنخ های کیفیت
فصل 8: فراآوردن، گسترش دادن و مراقبت کردن از کالا یا خدمت نامی
فصل 9: سرمایه گذاری در سازمان فردا
فصل 10: پی بردن به توانایی های انسان

سخن مولف

نویسندگان کتاب مدیریت خدمات: آموزه های کلینیک مایو، خواندن این کتاب را برای همه کسانی که سازمان های خدماتی را مدیریت می کنند واجب می دانند.

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری کتاب مناسب برای خودشان را انتخاب کنند.